Με κάλαντα, μελωδίες, χορό και όμορφα παιδικά χαμόγελα πλημμύρισαν η Κηφισιά και η Νέα Ερυθραία στις εκδηλώσεις φωταγώγησης των χριστουγεννιάτικων δέντρων που πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου και το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου, αντίστοιχα.
Διάλεξη του ΓΙΑΝΝΗ ΜΕΤΑΞΑ, Αντιπροέδρου της Ευρωπαϊκής ∆ιεπιστηµονικής Ακαδηµίας των Παρισίων, Επίτιμου Καθηγητή Πανεπιστηµίου Αθηνών, στο ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ του Δήμου Κηφισιάς, με θέμα: « Είναι η ποίηση δηµόσιος λόγος; »
Διάλεξη στο πλαίσιο του κύκλου μαθημάτων « ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ », με θέμα: « Η συµβολή των προσφύγων της Μικρασιατικής Καταστροφής στην οικονοµική ανάπτυξη της Ελλάδας »