Μαθήματα Καλλιτεχνικής Παιδείας Δήμου Κηφισιάς 2019-2020

05Σεπ

Μαθήματα Καλλιτεχνικής Παιδείας Δήμου Κηφισιάς 2019-2020

Μαθήματα Καλλιτεχνικής Παιδείας Δήμου Κηφισιάς 2019-2020

 

ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ  ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ           12:00 - 15:00

                          15:00 - 18:00

Δασκάλα: Μαρία Καρδαρά

ΒΙΛΛΑ ΚΩΣΤΑ (Λουκή Ακρίτα 4, Ν. Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ            10:00 - 14:00

Δασκάλα: Μαρία Καρδαρά

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

(ΜΟΝΟ ΔΗΜΟΤΕΣ-ΜΟΝΙΜΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ)

 

ΚΟΣΜΗΜΑ

ΤΡΙΤΗ                 10:00 - 13:00

Δασκάλα: Σοφία Χατζηγρηγοράκη - Βρεττάκου

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ           11:00 - 14:00

Δασκάλα: Σοφία Χατζηγρηγοράκη - Βρεττάκου

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΕΠΙΠΛΟ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ - ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ

ΤΡΙΤΗ                 14:00 - 16:00

Δασκάλα: Σοφία Χατζηγρηγοράκη - Βρεττάκου

ΕΠΑΥΛΗ «ΔΡΟΣΙΝΗ» (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

ΤΡΙΤΗ                 18:00 - 19:00 Τμήμα Αρχαρίων

                          19:00 - 21:00 Τμήμα Προχωρημένων

ΣΑΒΒΑΤΟ           11:00 - 12:00 Τμήμα Αρχαρίων

                          12:00 - 13:00 Τμήμα Προχωρημένων

                          13:00 - 15:00 Επίλεκτο Τμήμα

Δασκάλα: Δέσποινα Σκέρλου

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
(Διονύσου & Μυρσίνης, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

ΤΡΙΤΗ                 18:30 - 19:30 Τμήμα Μεσαίων

                          19:30 - 20:30 Τμήμα Προχωρημένων

ΠΕΜΠΤΗ            18:15 - 19:15 Τμήμα Αρχαρίων

Δασκάλα: Κατερίνα Τσιάμα

3ο ΚΑΠΗ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Αγραύλης & Κηφισού, Ν. Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΜΙΚΤΗ ΧΟΡΩΔΙΑ (ΝΕΩΝ)

ΤΕΤΑΡΤΗ           20:30 - 22:30

Μαέστρος: Θανάσης Αρβανίτης

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΧΟΡΩΔΙΑ ΔΗΜ. ΕΝΟΤΗΤΑΣ Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΕΝΗΛΙΚΩΝ)

ΤΕΤΑΡΤΗ           16:00 - 18:00

Μαέστρος: Παναγής Μπαρμπάτης

ΒΙΛΛΑ ΚΩΣΤΑ (Λουκή Ακρίτα 4, Ν.Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΤΡΙΤΗ                 21:00 - 23:00

Δασκάλα: Κική Αυγουστάτου

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
(Διονύσου & Μυρσίνης, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

ΣΑΒΒΑΤΟ           15:00 - 17:00

Δασκάλες:      Κική Αυγουστάτου (Ηθοποιός - Σκηνοθέτις,
τηλ. 6974 486 316)

                     Μαρίνα Τσουμπρή (Θεατρολόγος - Ηθοποιός)

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΔΑΜΩΝ (Αρκαδίας & Καλαβρύτων, Αδάμες)

Η πρώτη γνωριμία για εγγραφές θα πραγματοποιηθεί το
Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 15:00 - 17:00

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΣΚΑΚΙ

ΠΕΜΠΤΗ            16:00 - 18:00  Τμήματα αρχαρίων & προχωρημένων

Δασκάλα: Άνδρα Τσίμινια (Τηλ. επικοινωνίας 6974 349 877)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ Ι.S.A. (Αρτέμιδος 42 & Ξενίας, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ           10:00 - 13:00

                          17:00 - 20:00

ΤΡΙΤΗ                 10:00 - 13:00

Δασκάλα: Εύη Νικολάκη

ΚΤΙΡΙΟ “ΣΤΟΥΔΙΤΗ” (Χαριλάου Τρικούπη 68, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

ΤΡΙΤΗ                 18:00 - 20:00  Advance

ΠΕΜΠΤΗ            18:00 - 20:00

Δάσκαλος: Αντώνης Ατματζίδης

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ ISA (Αρτέμιδος 42 & Ξενίας, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΜΟΔΑΣ

ΤΡΙΤΗ                 19:30 - 21:30

ΤΕΤΑΡΤΗ           10:30 - 12:30

Δασκάλα: Κατερίνα Πλειώνη

ΚΤΙΡΙΟ “ΣΤΟΥΔΙΤΗ” (Χαριλάου Τρικούπη 68, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

 

 

 

ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ           10:00 - 11:00 (Τμήμα παιδιών Δημοτικού από Β΄ τάξη)

                          11:00 - 12:30 (Τμήμα Νεανικό Γυμνάσιο - Λύκειο)

Μαέστρος: Θανάσης Αρβανίτης

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ (Για παιδιά από Δ΄ τάξη Δημοτικού)

ΤΡΙΤΗ                 17:00 - 18:00 

Δασκάλα: Δέσποινα Σκέρλου

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

(Διονύσου & Μυρσίνης, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ (Για παιδιά από 5 ετών)

ΠΕΜΠΤΗ            17:00 - 18:00

Δασκάλα: Κατερίνα Τσιάμα

ΣΠΙΤΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

(Αντ. Πίττα & Σπ. Λούη, Ν. Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

 

 

ΠΑΙΔΙΚΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
(Για παιδιά από Α΄ τάξη Δημοτικού & εφήβους)

ΤΡΙΤΗ                 15:00 - 17:00 & 17:00 - 19:00

ΤΕΤΑΡΤΗ           15:00 - 17:00 & 17:00 - 19:00

ΠΕΜΠΤΗ            15:00 - 17:00 & 17:00 - 19:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ        15:00 - 17:00 & 17:00 - 19:00

Δασκάλα: Φρόσω Μαλέα

ΚΤΙΡΙΟ «ΣΤΟΥΔΙΤΗ» (Χαριλάου Τρικούπη 68, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΣΚΑΚΙ

ΠΕΜΠΤΗ            16:00 - 18 :00

Δασκάλα: Άνδρα Τσίμινια (Τηλ.επικοινωνίας 6974 349877)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ Ι.S.A.

(Αρτέμιδος 42 & Ξενίας, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ (Για παιδιά από 4 ετών & εφήβους)

ΣΑΒΒΑΤΟ (Τα τμήματα κι οι ώρες θα ορισθούν όταν συγκεντρωθούν τα άτομα)

Δασκάλες:

Κική Αυγουστάτου (Ηθοποιός - Σκηνοθέτις, τηλ.6974 486316)

Μαρίνα Τσουμπρή (Θεατρολόγος - Ηθοποιός)

Αγγελική Σκαρλάτου (Φιλόλογος ΕΚΠΑ - Ηθοποιός)

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΔΑΜΩΝ

(Αρκαδίας & Καλαβρύτων, Αδάμες)

Πρώτη γνωριμία με γονείς και παιδιά θα πραγματοποιηθεί
το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 11:00 - 13:00

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ (Για παιδιά Δημοτικού)

ΤΡΙΤΗ               17:00 - 18:00

ΣΑΒΒΑΤΟ         11:00 - 12:00

Δασκάλα: Δέσποινα Τσιρακάκη

ΣΠΙΤΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

(Αντ. Πίττα & Σπ. Λούη, Ν. Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:  ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
Εμ. Μπενάκη 3, Τ.Κ. 145 61 - Κηφισιά

Τηλ.: 213 2007 204 - 205 - 207 - Fax: 213 2007 206

Ε-mail: culture@kifissia.gr

: Ν.Π.Δ.Δ. Πολιτισμού & Αθλητισμού “Δημήτριος Βικέλας” Δήμου Κηφισιάς

Εάν επιθυμείτε να ενημερώνεστε για τις εκδηλώσεις - δράσεις μας ηλεκτρονικά στείλτε e-mail στο: p.r.vikelas@kifissia.gr