![](https://www.kifissia.gr/sites/default/files/%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85_0.jpg)
Το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023 στο Εμπορικό Κέντρο «Καμάρες» (Χαρ. Τρικούπη 127, Νέα Ερυθραία) ο Δήμαρχος Κηφισιάς Γιώργος Θωμάκος μαζί με τον μαθητή της Α Δημοτικού Κωνσταντίνο Κινή θα φωταγωγήσουν το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Νέας Ερυθραίας.
Ο Δήμος Κηφισιάς με αυτή την κίνηση εκφράζει την αγάπη του και το ενδιαφέρον του για τα παιδιά ενώ σηματοδοτεί την επανεκκίνηση της λειτουργίας του ιστορικού Α Δημοτικού Σχολείου Νέας Ερυθραίας.
Αμέσως μετά η Στέλλα Κονιτοπούλου (συμμετέχει αφιλοκερδώς), θα ερμηνεύσει παραδοσιακά κάλαντα από όλη την Ελλάδα και άλλα γνωστά μουσικά ακούσματα.
Συμμετέχουν επίσης, οι χορωδίες 1ου Νηπιαγωγείου Νέας Ερυθραίας, 1ου Δημοτικού Νέας Ερυθραίας, «Άδοντες & Ψάλλοντες» της Ιεράς Μητροπόλεως Κηφισίας, Αμαρουσίου, Ωρωπού και Μαραθώνος υπό τη διδασκαλία-διεύθυνση του Πρωτοπρ. Σωτήριου Αλεβιζάκη και τα χορευτικά τμήματα Παραδοσιακών Χορών του Ν.Π.Δ.Δ. «Δ. Βικέλας» σε διδασκαλία Δέσποινας Σκέρλου και Κατερίνας Τσιάμα.
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ
- 1 of 1236
- next ›